Travellerspoint בלוג של

פינגווינים ושאר ירקות

שיטוט בחוף המזרחי של ניו זילנד

זהירות פינגווינים

זהירות פינגווינים


בעיות מדומיינות ברכב הכתיבו נסיעה לאומארו,עיר מנומנמת עם מבני אבן ויקטוריאניים (עניין גדול בניו זילנד, שמנסה נואשות להרגיש שהתקיים בה רצף היסטורי כלשהו..),הוסטל מרשים אפילו בסקאלה ניו זילנדית, מפעל גבינות נהדר, והאטרקציה המרכזית - מושבות פינגווינים. בעונת הקינון, פינגווינים משני מינים שונים חוזרים בה מן הים אל המושבה שעל החוף: פינגווינים צהובי עין, שקיימים רק בניו זילנד ונדירים עד מאוד, ופינגווינים כחולים קטנים, שעולים לחוף בלהקות גדולות (רפסודות), מסתובבים באזורים שונים בעיר ומקננים בין היתר גם במרתפים של בתים.
אופנת ניו-זילנד 1800

אופנת ניו-זילנד 1800


פינגווין צהוב עין

פינגווין צהוב עין


Moeraki boulders

Moeraki boulders


זה די יפה לראות את זה - ענן נוזלי של יצורים קטנים נשפך אל החוף, מתערבל עם הגלים, ולמרות נסיונות מעוררי התפעלות לצאת מהמים באופן אלגנטי (באופן יחסי לפינגווין לפחות), נמעך אל הסלעים (איך הם שורדים את זה, אלוהים יודע). הקבוצה עולה אל החוף בדילוגים וקפיצות, וכמו בטיול מאורגן, עוצרת כל כמה מטרים להפסקה משותפת, במהלכה חלקם עלולים להירדם. כל העסק לוקח די הרבה זמן, עד ההגעה המיוחלת ליעד - מושבת הקינון במעלה החוף. אם רק הניו זילנדים לא היו מגדרים את המקום, ומצווחים ברמקולים שחשוב לשמור על השקט כי רעש מלחיץ את הפינגווינים, הנאתנו הייתה שלמה.

מאומארו נסענו דרומה לדנידין, עיר סטודנטים, מלאת חיוניות בערך כמו גבעתיים בשנות ה-90 (וגם הפסקול דומה), אבל יצאנו קצת לפאבים (שעת עוצר - 24:00) ולסיור מטופש במפעל שוקולד
אחרי שמיצינו את החוויה העירונית בדנידין, המשכנו עוד דרומה לסיבוב של כמה ימים בין החופים שטופי הרוח של הקטלינז. אזור שהוא כ"כ "מחוץ למסלול התיירים השחוק" עד שכל מי שנוסע בו הם קמפרוואנים ענקיים... אבל היה נחמד ושלו. בלילות ישנו בקמפינג, ואת הימים מילאנו בשלל הנאות מקומיות - ביקרנו ביער מאובן חביב, ראינו פינגווינים, אריות ים שמנים ומגדלורים היסטוריים (בניו זילנד כאמור, היסטוריה היא מושג יחסי) והתרשמנו מאוד מהעצים מוכי הרוח והמלח.
Nugget point

Nugget point


...גל רודף גל ו

...גל רודף גל ו


כמה טוב להיות אריה ים

כמה טוב להיות אריה ים


The light house near Curio bay

The light house near Curio bay


Cathedral cave

Cathedral cave

באחד הימים, חיפוש אחר מכולת הוביל אותנו במקרה לגלריה מגניבה עד מאוד, באמצע שומקום טיפוסי בקטלינז. הבחור שהקים אותה, יוצר מגוון של צעצועים ומוצגים שבנויים מחומרים ממוחזרים .ומופעלים על ידי מכניקה או אלקטרוניקה פשוטה. הביקור במקום מענג ומעלה חיוך - לאן שלא תסתכלו יש כפתורים ללחוץ או ידיות לסובב, וכל לחיצה יוצרת התרחשות, אור וצליל מלאים בהומור.
אורגן אורות - כל קליד מפעיל משהו שזז, מרעיש או מאיר - או כולם גם יחד

אורגן אורות - כל קליד מפעיל משהו שזז, מרעיש או מאיר - או כולם גם יחד


מובי דיק

מובי דיק


צעצועים קינמטיים

צעצועים קינמטיים


ומכאן - לפיורדלנד, בה הגשם (כמעט) לעולם אינו מפסיק לרדת...

e_poleg פורסם על ידי 14:34 מאוחסן ב ניו זילנד

שלח פוסט זה במיילFacebookStumbleUpon

תוכן עניינים

היה הראשון להעיר על פוסט זה

Travellerspoint. הערות על פוסט זה סגורות בפני מי שאינם חברים באתר. את/ה יכול/ה להשאיר הודעה במידה והינך חבר/ה באתר.

הכנס את פרטי ההרשמה שלך לאתר להלן

( מה זה? )

אם אינך חבר/ה באתר, את/ה יכול/ה להצטרף ללא תשלום

Travellerspoint הירשם ל