Travellerspoint בלוג של

Singing in the rain

גשם בחופים הניו זילנדיים, טיול יום יפהפה בארתורז פס, והיאוש גורר החלטה

החוף המערבי של ניו זילנד הוא איזור שופע בחופים מוכי רוח, עיירות מוכות שיכחה וחורים שלידם עפולה יכולה להצטייר כמטרופולין מרכזי. תור הזהב של האיזור הוא בתקופת הבהלה לזהב במאה ה-19, ומרבית הישובים שעדיין קיימים בו, הם מושבות כורים שירדו מגדולתן. חלק מהתושבים עדיין עוסקים בכרייה (אם כי לא של זהב), חלק בחקלאות, וחלק... סתם מעבירים את הזמן. כך למשל, חמש דקות התהילה של האריהארי אירעו בשנות ה-30, כשמטוס קל אוסטרלי התרסק ליד העיירה, וסיים בכך את טיסת הסולו הראשונה מעל ים טזמן. הוקיטיקה לעומת זאת, היא כבר כרך יותר מרכזי - היא ידועה גם במוזיאון הגרביים שלה (עליו גילינו רק בדיעבד!) וגם בפסטיבל אוכל הבר שלה - שמתמחה במאכלים שבד"כ אינם נחשבים ראויים למאכל אדם (אופוסומים דרוסים הם רק דוגמא אחת),.
נראה לנו שהנקודה הומחשה...

כשאנחנו הגענו לחוף המערבי, קיבלו אותנו בכל מקום בברכה "היה לנו חודש שלם של שמש, איזה קטע - בדיוק אתמול התחיל הגשם והוא צפוי להיפסק רק בחודש הבא".
אז עשינו את מה שאנחנו הכי טובים בו - הזדחלנו בין הוסטלים כיפיים ואכלנו המון. בין לבין גם עשינו קצת קמפינג, ביקרנו בקרחונים המפורסמים של ניו זילנד - פוקס ופרנץ ג'וזף, הסתובבנו בין חופים עגומים, וחיכינו שתשתפר התחזית בארתורז פס - יעד הטרקים הבא.
ראוי לציון במיוחד הוא ההוסטל של דיוויד בהקטור, שמהווה דוגמא נהדרת לצורת החשיבה הניו זילנדית. דיוויד העביר את משבר גיל הארבעים שלו בטיול באירלנד, וגילה שיותר מנופים, הוסטלים - הם מה שעושה לו את זה. בהיגיון ניו זילנדי צרוף, הוא החליט לפתוח הוסטל בחור הכי שכוח אל בניו זילנד (הקטור היא עיירה קטנה על כביש ארוך ללא מוצא, עם אקלים מפוקפק, ולהקה של דולפינים שמופיעה מדי פעם), ואם זה לא מספיק - לבנות אותו על הגבעה, ללא כביש גישה, כדי שמי שמגיע יאלץ לטרק למעלה (מסננת לא רעה של אנשים)... אצל דייוויד, חגגנו לאיתי יומולדת, בחברה טובה ועל כוס יין ועוגת גבינה מפוקפקת, ובין לבין גם ניהלנו שיחות תמוהות על הפוליטיקה הישראלית מחד, ועל מה שקורה מתחת לפני השטח של האידיליה הניו זילנדית מאידך.

לצערנו, הטרק בארתור פס לא יצא אל הפועל (נחשו למה), אבל כן זכינו לטיול יום יפהפה לאוואלאנץ' פיק -פסגה מושלגת עם נוף מדהים לקרחונים, רכסים מושלגים, אגם אלפיני, ושני סטראוטיפים - הגרמני הטרחן (אין לנו כח לפרט), והישראלי החסכן (אוכל רק נודלס אינסטנט, מתקלח פעם בשבוע, ואת מנת הירקות שלו מקבל בארוחה במקדונלדס).
התוכנית המקורית הייתה להמשיך צפונה לטרק נוסף, אבל שבוע שלם של גשם שבחר ליפול על המדינה כולה, גרם לנו לנסוע אל עבר החופים הצפוניים של ניו זילנד עד יעבור זעם. בגולדן ביי גילינו שהאוהל שלנו דולף, אז חזרנו לדפוס הטיול בחוף המערבי - הזדחלות בין הוסטלים, רק שעכשיו כבר בחוסר חשק.

אבל בין לבין משהו כן קרה - הישיבה המייאשת בחופים הגשומים של ניו זילנד, והרצון לקצת צבע וחום, הכריעו לבסוף את הכף - אנחנו נוסעים לפיליפינים!

למרות שעשינו עוד לא מעט דברים בניו זילנד - טרק יפהפה באגם אנג'לוס ושפע הסתובבויות באי הצפוני, במאבק בין לעדכן את הבלוג ללטייל, בחרנו באפשרות השנייה. שלושת הפוסטים הבאים יוקדשו לפיליפינים, ולאחריהם הבלוג לא יעודכן.
התמונות יעלו בפורמט אחר. עם סרגל המועדפים של נרי ובועז הסליחה.

e_poleg פורסם על ידי 03:09 מאוחסן ב ניו זילנד

שלח פוסט זה במיילFacebookStumbleUpon

תוכן עניינים

היה הראשון להעיר על פוסט זה

Travellerspoint. הערות על פוסט זה סגורות בפני מי שאינם חברים באתר. את/ה יכול/ה להשאיר הודעה במידה והינך חבר/ה באתר.

הכנס את פרטי ההרשמה שלך לאתר להלן

( מה זה? )

אם אינך חבר/ה באתר, את/ה יכול/ה להצטרף ללא תשלום

Travellerspoint הירשם ל